wymagania zdrowotne dla ratownika medycznego

Więcej
2010/09/21 15:42 #4241 przez Emi
Więc (wiem, wiem nie zaczyna się zdania od "więc") powinnaś koniecznie zgłosić ten fakt starając się o pracę gdziekolwiek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/09/21 15:55 #4242 przez kandek
ALe powiem ci że czytając trochę o migrenie, nie spotkałem się nigdzie z opisem przypadku z drgawkami i utratą przytomności. Może to jednak padaczka? Ale z drugiej strony skoro sumatryptan pomaga..... A co do Cinie to akurat jest chyba z najtańszej półki;) Jak coś to najekonomiczniej wychodzi kupować opakowania 6 tabl po 100mg i sobie dzielić tabletkę na pół.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/09/21 16:19 #4243 przez Emi
Mnie tez bardzo zdziwila migrena połączona z drgawkami. No ale jak to mówia "każdy przypadek moze byc inny".

A masz przy tej migrenie goraczke? Moga to byc po prostu drgawki goraczkowe. Czesto masz te drgawki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/09/21 17:57 #4245 przez dianeczka
Replied by dianeczka on topic O:wymagania zdrowotne dla ratownika medycznego
Miewam podwyższona temperaturę,ale nie znacznie.
Chodzę do neurologa i laryngologa.
Neurolog stwierdził migrenę,mówiła,że przy migrenie występuje zazwyczaj niskie ciśnienie,a ja takie mam.
Mówiła tez że drgawki są na tle nerwowym(tylko ja niczym się nie denerwuje) :P
Robili mi serie badań.Jakiś tam mało ważny szmer nad sercem i zmniejszona hemoglobina i tyle.Nic ważnego.Co do szkoły to jestem uparta ,czyli i tak pójdę na ratownictwo. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/09/21 18:11 #4247 przez Maciej S.
Replied by Maciej S. on topic O:wymagania zdrowotne dla ratownika medycznego

w którejśz ostatnich MP czytałem o nowych badaniach gdzie udowodniono wysoką skuteczność takiego połączenia sumatryptanu z ASA jak wyżej wspominałem.


jeśli inne leki nie skutkują owszem można się w to bawić.
Dobór odpowiedniego tryptanu zależy od oczekiwań chorego. Jeden chce, żeby przestało boleć natychmiast, drugi chce, żeby na drugi dzień nie było powtórki z rozrywki.

W tym wypadku z opisu wynika, że mamy do czynienia ze stanem migrenowym gdzie obok ASA i sumatryptanu stosuje się też deksametazon.

ALe powiem ci że czytając trochę o migrenie, nie spotkałem się nigdzie z opisem przypadku z drgawkami i utratą przytomności.


Mam pacjentów, u których atak migreny inicjuje drgawki. Neurologicznie są "czyści", diagnostyka pod kątem padaczki niczego nie wykazała.
Tego typu przypadki zalicza się już do migren powikłanych, które wymagają bardziej intensywnego leczenia. Podobnie jest ze stanami migrenowymi.

W skrajnych przypadkach może dojść do udaru niedokrwiennego mózgu spowodowanego migreną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/09/25 18:20 #4262 przez dianeczka
Replied by dianeczka on topic O:wymagania zdrowotne dla ratownika medycznego
Hah...moi drodzy.Miałam okazje przejechać się karetką na izbę:P :side:
Ogólnie jazda fajna,ale odradzam jeżdżenia ze strony poszkodowanego.
Jak byłam mała to myślałam,że każdy ratownik to sztywniak,jak sie okazuje to ratownicy maja niesamowity humor,a szczególnie jak nie muszą kogoś intubować :P
Jazda fajna,powrót do domu jescze fajniejszy:P;)


Przypominam! Temat dotyczy: "wymagań zdrowotnych dla ratownika medycznego" ! Można przecież założyć kolejny temat dotyczący przebiegu choroby czy chorób
lub wrażeń z kontaktu z ratownikami. Proszę przestrzegać REGULAMIN-u forum!.

Administrator

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.217 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account