Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Większość placówek medycznych na Opolszczyźnie zaakceptowała propozycje przyszłorocznych kontraktów. – Z ponad 900 jednostek 95 procent podpisała tzw. protokoły porozumień, które rozesłaliśmy dyrektorom placówek – powiedział Marek Staszewski, zastępca dyrektora do spraw finansowych opolskiego oddziału NFZ.

Do negocjacji przygotowuje się m.in. Opolskie Centrum Onkologii. – O ile wysokość kontraktu na część szpitalną zaakceptowaliśmy, o tyle kontrakt na przychodnie będziemy jeszcze negocjować – zapowiada Wojciech Redelbach, dyrektor OCO.

O większe pieniądze będzie też ubiegać się Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego. – Kontrakt nie uwzględnia części naszych wydatków. Ratownictwo w województwie opolskim podpisało umowę na 3 lata. Corocznie jest zmieniana stawka za dobokaretkę. Jesteśmy na etapie jej uzgadniania. Myślę, że nie będzie ona mniejsza niż była w zeszłym roku. Chodzi o to, że cena oleju napędowego drastycznie idzie w górę, który jest podstawowym źródłem naszego funkcjonowania. Cena od wiosny tego roku wzrosła prawie o złotówkę, więc nasza usługa też idzie w górę. Trzeba będzie  to zrekompensować – mówi Ireneusz Sołek, dyrektor OCRM-u.

Jutro (15.11) opolski NFZ rozpocznie negocjacje z tymi placówkami, które nie podpisały protokołów porozumień. Chodzi o kontrakty dotyczące lecznictwa szpitalnego, ambulatoryjnego, profilaktyki, rehabilitacji oraz chemioterapii. W najbliższym czasie rozpoczną się natomiast negocjacje z przychodniami, czyli jednostkami podstawowej opieki medycznej. Na ustalenie wysokości kontraktów placówki jest czas do końca listopada. Na temat finansowania służby zdrowia w regionie będą też jutro (15.11) rozmawiać członkowie Zarządu Województwa.

Źródło: radio.opole.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account