Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca karetki, który w poniedziałek rano wjechał na torowisko i uderzył w słup trakcji tramwajowej. Do zdarzenia doszło w al. Pokoju w Krakowie. Nikt nie odniósł obrażeń, ale ruch samochodowy i tramwajowy był zablokowany. Zdjęcie przesłał na skrzynkę Kontaktu 24 internauta @gordon29.

"W godzinach rannych w al. Pokoju w Krakowie karetka uderzyła w słup trakcyjny, blokując dość istotną linię tramwajową" - napisał internauta.

Do zdarzenia doszło około godziny 5:32. "Karetka jechała od strony Nowej Huty w kierunku ronda Grzegórzeckiego. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na torowisko i uderzył w słup trakcji tramwajowej. Po tym, jak karetka odbiła się od słupa, pojazd dachował. Na szczęście nikomu nic się nie stało" - powiedziała nam Katarzyna Padło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Kierowca karetki został przebadany na obecność alkoholu. "Badanie wykazało niecałe 0,5 promila w organizmie, co oznacza, że będzie kwalifikowane jako wykroczenie" - poinformowała Padło.

Karetka nie należała ani do szpitala, ani do pogotowia. "Był to prywatny transport medyczny. Biegli sprawdzą stan techniczny pojazdu" - dodała policjantka.

Pasażerowie tramwajów musieli uzbroić się w cierpliwość. Do godziny 9 tramwaje jeździły objazdami. Z utrudnieniami musieli liczyć się także kierowcy.

Źródło: kontakt24.tvn.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

ww61
-10 #1 ww61 2012-07-16 23:22
Jaki cel na stronie dla ratowników medycznych mają ciągłe informacje na temat wypadków z udziałem ambulansów? Czy nie uważacie,że dla nas ważniejsze są informacje związane z wykonywaniem zawodu? Jak myślicie,ile promili mogę mieć w wydychanym powietrzu po godzinnym sprzątaniu przedziału medycznego z dezynfekcją środkami zawierającymi alkohol?Może ktoś próbował to zmierzyć?
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
-10 #2 marcin1975rm 2012-07-17 08:38
Usprawiedliwian ie pijaków za kierownicą ambulansu, do kogokolwiek by on nie należał, jest cokolwiek niepoważne. I wcale niej jest pocieszającym fakt, że ostatnie doniesienia w tym temacie nie dotyczą kierowców-ratow ników karetek systemu PRM. A zamieszczanie informacji o tym to piętnowanie niewłaściwych zachowań, więc jest jak najbardziej na miejscu.
Zgłoś administratorowi
ww61
-10 #3 ww61 2012-07-17 21:56
Od wydawania wyroków są sądy.Pomówienia karane są odpowiednim paragrafem.Uspr awiedliwianie pijanych kierowców ambulansów... nawet dziecko nie posądzało by o to swoich kolegów z podwórka.Bardzo mnie rozczarowałeś Marcinie a miałem cię za kogoś rozsądnego.Czy ja bronię przestępców?
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
+3 #4 marcin1975rm 2012-07-19 07:20
Dyskutujesz z faktami? Jestem pełen podziwu!
Ps. Loguj się dalej tak często jak tylko to możliwe i dawaj minusy na prawo i lewo. To wychodzi Ci najlepiej!!!
Zgłoś administratorowi
ww61
+1 #5 ww61 2012-07-19 14:44
Ja nie dyskutuję Marcin na temat oczywistych faktów.Staram się co niestety trudno zauważyć bronić nas jako grupy zawodowej patrząc ostrożnie na pseudofakty,któ re niekoniecznie muszą zawierać prawdę.Jeśli zaś chodzi o wspomniane minusy spójrz na ilość przy moim profilu.Pozdraw iam cię kolego mając nadzieję ,że ratownik medyczny nie jest z urzędu twoim wrogiem
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
0 #6 marcin1975rm 2012-07-19 15:53
Cytuję ww61:
Ja nie dyskutuję Marcin na temat oczywistych faktów.
Usprawiedliwianie pijanych kierowców ambulansów... nawet dziecko nie posądzało by o to swoich kolegów z podwórka...Czy ja bronię przestępców?

Owszem, dyskutujesz i negujesz fakty. Usprawiedliwias z i bronisz pijaków - przestępców. Bohater artykułu miał prawie 0,5 promila a Ty twierdzisz, że ktoś go o coś posądza, pomawia. Ratownicy medyczni nie są moimi wrogami. Ludzka głupota tak!
Zgłoś administratorowi
ww61
0 #7 ww61 2012-07-19 16:19
Rozpocząłem temat stwierdzeniem,ż e są ciekawsze tematy,które można poruszać w naszym zawodzie niż częste wypadki ambulansów.Ty mi w odpowiedzi,że ja usprawiedliwiam przestępców.Ja w odpowiedzi,że od wydawania wyroków są sądy.
Potem poniosły cię emocje i zmieniłeś kierunek dyskusji.Kolego mój szanowny.To jest forum,które Piotrek stworzył dla nas a nie przeciwko nam.Jeśli nie potrafisz mnie szanować miej szacunek choć dla tego forum i nie gniewaj się bez powodu.Pozdrawi am ;-)
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account