Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szokujące wyznanie Jarosława Zapały, ratownika medycznego i dyspozytora pogotowia ratunkowego z podkrakowskiej Skawiny! Po 17 latach pracy w pogotowiu, ratownik ujawnia porażające fakty. Okazuje się, że o naszym życiu i życiu naszych bliskich tak naprawdę decyduje nie lekarz, ale księgowy i urzędnik pogotowia ratunkowego! Bo dla nich nie liczy się nasze zagrożone zdrowie, ale pieniądze i kontrakty.

Twoje dziecko dostało zapaści, temperatura przekroczyła 39 stopni? A może ktoś z bliskich traci przytomność, a ty liczysz na karetkę ? Możesz jej nie doczekać! W pogotowiach ratunkowych rządzi dziś pieniądz i cięcie kosztów, a wysyłanie karetki do umierającego człowieka jest zdaniem urzędników „nieopłacalne”! Tak przynajmniej twierdzi Jarosław Zapała, który sporo widział podczas swojej pracy w pogotowiu w Skawinie.

Więcej: wiadomości.onet.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

belek19
+4 #1 belek19 2013-03-14 14:59
nie dziwne,że mamy złą opinię jak we własne gniazdo robimy;/ ciekawe czemu on już nie pracuje w systemie PRM na zespole i CPR? może na ten temat by coś powiedział-ciek awe czy szkoła była za trudna? czy nie chciało się edukować i szkoleń robić? masakra;/
Zgłoś administratorowi
marcin1975rm
+2 #2 marcin1975rm 2013-03-14 16:12
Poniosło gościa. Ale szmatława prasa publikuje takie rewelacje z ochotą.
Zgłoś administratorowi
Darth Vader
+1 #3 Darth Vader 2013-03-14 17:22
Nie zdziwię się jak facet zostanie pozwany za swój niewyparzony ryj z powództwa cywilnego.
Zgłoś administratorowi
sith40
+4 #4 sith40 2013-03-14 20:08
K.....wa sory za słownictwo ale już nie mogę tego wszystkiego słuchać.Wszystk iemu winne pogotowie.Pracu ję w pogotowiu 18 lat najpierw byłem sanitariuszem zrobiłem szkołę i jestem ratownikiem ,siedziałem na dyspozytorni co ten gość pierdoli wcześniej byliśmy pod szpitalem teraz w WSpr SZcz. Nigdy nie zdarzyło się tak żeby żeby ktoś liczył się z kosztami i żeby to koszty decydowały o wyjechaniu do pacjenta a sprzęt mamy najlepszy to nie czasy starego pogotowia gdzie była zasada pakuj i jedz.W każdej karetce mamy autopulsy ,teletransmisję czemu ci pieprzeni dziennikarze nie weryfikują takich wypowiedzi.A co do tego gościa to taki z niego Rat.Med jakie są jego bzdurne wypowiedzi.Ale mi ciśnienie podniósł nie dziwota że jest nagonka na Ratownictwo Medyczne jak słuchają takich baranów.
Zgłoś administratorowi
Darth Vader
0 #5 Darth Vader 2013-03-15 07:14
Zwróć uwagę, że ten pseudowywiad został udzielony pseudoszmatławe j gazecie. Czy to wymaga jakiegokolwiek komentarza?
Zgłoś administratorowi
belek19
+1 #6 belek19 2013-03-15 09:39
ale niestety ta pseudo gazetę czyta wielu pseudo znawców mających najwięcej do powiedzenia;/ a pseudo dziennikarze tylko nakręcają nagonkę, a nie mają nic konkretnego do powiedzenia.
Zgłoś administratorowi
buba
-2 #7 buba 2013-03-15 15:31
tak tak pojedzcie po gościu bo w koncu powiedział prawde. ni eliczy się człowiek liczy sie kasa. i sa tego przykłady wyrazne ale ukrywane przez szpitale, ugody z pacjentami itp. ratownicy musza tanczyc jak im zagrają i taka jest prawda. skąd to wiem bo połowa mojej rodziny pracuje w ratownictwie i jak by na swiatło dzienne wyszło to jakie sa przekrety w ratownictwie to by wszyscy z administracji i zarzadu szpitala siedzieli długie lata. więc jak wam nie wygodnie ze ktos mowi prawde to stulcie się i nie piszcie nic więcej. prześwietlcie pogotowie w mazowieckim w powiatach północnych a zobaczycie jakie jaja i co się robi z pacjentami i jak funkcjonuje ratownictwo. wszystko kosztem pacjentow
Zgłoś administratorowi
R05k
0 #8 R05k 2013-03-15 20:30
Prosiłbym nie obrażać mojej ulubionej i jednej z rzetelniejszych gazet na rynku. Dziękuje
Zgłoś administratorowi
ww61
+1 #9 ww61 2013-03-16 22:46
Ciekawe dlaczego w dobie nagonki na pogotowie nasz kolega wypowiada takie bzdury?Tak jakby dolewał oliwy do ognia na czyjeś polecenie?Czyje ,oto jest pytanie...
Zgłoś administratorowi

Aby dodać komentarz, zaloguj się!

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account