gototopgototop
Polish Belarusian Bulgarian Catalan Croatian Czech Danish Dutch English Estonian Finnish French Georgian German Greek Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Latvian Lithuanian Macedonian Maltese Norwegian Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Turkish Ukrainian Urdu
Get Adobe Flash player
Choosing web hosting is always a challenge, please consider this hostmonster review and greengeeks review.
Witamy, Gościu
Nazwa użytkownika Hasło: Zapamiętaj mnie

Leki podawane przez ratownika
(1 przeglądających) (1) Gość
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Leki podawane przez ratownika

Leki podawane przez ratownika 07/23/2012 01:12 #7961

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale piszę tego posta ale mam nadzieje że administracja w razie "W" przeniosła by go za co już dziękuję. No ale do rzeczy, moi drodzy poszukuję takiej faktycznej prawdziwej listy leków które może podawać ratownik medyczny. Dlaczego to pisze? - a dlatego bo dzisiaj się dowiedziałem będąc w woj. małopolskim że tam ratownicy mogą podawać SAMI leki takie jak m.in. : Dexaven, Spasmalgon, NOSPA, Salbutamol, Metoclopramid.

Powiedzcie mi w końcu, czy można te leki podawać bez zgody lekarza, czy jednak nic się nie zmieniło w tych sprawach?.
  • m4rYjUsh3k
  • ( Użytkownik )
  • Fresh Ratownik
  • Oklaski: 0

Odp: Leki podawane przez ratownika 07/23/2012 13:51 #7962

próbowałeś szukać w internetowym zasobniku młodego ratownika medycznego?
  • kandek
  • ( Użytkownik )
  • Gold Ratownik
  • Oklaski: 14
podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Odp: Leki podawane przez ratownika 07/23/2012 17:20 #7963

Nie, nie szukałem a możesz mi po krótce powiedzieć co to jest? bo się nie spotkałem z określeniem "zasobnik młodego ratownika "
  • m4rYjUsh3k
  • ( Użytkownik )
  • Fresh Ratownik
  • Oklaski: 0

Odp: Leki podawane przez ratownika 07/23/2012 17:25 #7964

inna nazwa to google
  • kandek
  • ( Użytkownik )
  • Gold Ratownik
  • Oklaski: 14
podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Odp: Leki podawane przez ratownika 07/23/2012 17:49 #7966

jeśli skorzystanie z googla jest takie trudne, to wyręczę i podam linka do aktualnego rozporządzenia Ministra Zdrowia gdzie są podane leki które może podać ratownik medyczny

isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20090110064&type=2

a tu całość ustawy i rozporządzeń do ustawy o PRM

isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20...%2408%2401&min=1
  • yasiu_s
  • ( Użytkownik )
  • Junior Ratownik
  • Oklaski: -2

Odp: Leki podawane przez ratownika 07/24/2012 13:06 #7968

m4rYjUsh3k napisał:
Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale piszę tego posta ale mam nadzieje że administracja w razie "W" przeniosła by go za co już dziękuję. No ale do rzeczy, moi drodzy poszukuję takiej faktycznej prawdziwej listy leków które może podawać ratownik medyczny. Dlaczego to pisze? - a dlatego bo dzisiaj się dowiedziałem będąc w woj. małopolskim że tam ratownicy mogą podawać SAMI leki takie jak m.in. : Dexaven, Spasmalgon, NOSPA, Salbutamol, Metoclopramid.

Powiedzcie mi w końcu, czy można te leki podawać bez zgody lekarza, czy jednak nic się nie zmieniło w tych sprawach?.

Czy Ty jesteś ratownikiem medycznym?
  • marcin1975rm
  • ( Użytkownik )
  • Platinum Ratownik
  • Oklaski: 32
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Wygenerowano w 0.41 sekundy

Panel logowania

Kanał RSS Ratownik-med.pl
ESKUMED - RATOWNICTWO MEDYCZNE GMINA RYMAŃ hafciarnia Portal Miasta i Gminy Resko