Praca licencjacka

Więcej
2008/10/16 07:54 #1404 przez maciej.wojdat
Praca licencjacka was created by maciej.wojdat
Witam. Jestem studentem ostatniego semestru ratownictwa medycznego i pisze pracę na temat \"Oparzenia dorosłych jako stan zagrożenia życia\". Poszukuje różnych pozycji książkowych, notatek, zdjęć itp na ten temat. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam. Maciek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/17 13:00 #1408 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Praca licencjacka
Witam Cię maciej . wojdat , jeśli chcesz dowiedzieć się cokolwiek o oparzeniach , to musisz szukać w lekturze medycznej , o czym na pewno wiesz . Ja mogę podać Ci jedynie najpoważniejsze oparzenia 4 stopnia czym można się oparzyć , gdzie następują najpoważniejsze skutki tych oparzeń . Oparzenie 4 stopnia to , zwęglenie fragmentu ciała , ponieważ dochodzi do całkowitej martwicy skóry . Najczęściej oparzenia ciała w zagrożeniu życia człowieka jest takimi środkami chemicznymi jak ; soda kaustyczna , silne środki czyszczące , czy też wybielacze itp . Oparzenia substancjami chemicznymi , powodują , że skóra zaczyna piec i zmienia natychmiast lub traci kolor . Udzielając pomocy osobie poparzonej , należy uważać , i zachować ostrożność aby samemu nie ulec poparzeniu . Oparzenia środkami błony śluzowej , ust i gardła jest następstwem wypicia żrącej substancji albo zbyt gorącego płynu , najczęściej pociąga za sobą trudności w oddychaniu , nigdy nie próbować wywołać u pacjenta wymiotów który wypił żrącą substancję , ponieważ pogorszymy sytuację . Najpierw musimy dowiedzieć się , co wypił pacjent czy poszkodowany i wezwać jak najprędzej lekarza , podając mu po łyku zimnej wody lub kostki lodu . Poparzenie środkami chemicznymi na ubranie jak powinniśmy postępować , ( pierwsza pomoc ) , przez co najmniej 10 min. zmywamy chore miejsce pod zimną bieżącą wodą , w tym samym czasie ostrożnie zdejmujemy odzież zniszczoną przez substancję chemiczną , jeśli poparzenia są poważne i rozległe WZYWAMY NATYCHMIAST KARETKĘ . Oparzenia ust i gardła , rozluźniamy ubranie wokół szyi , co parę minut podajemy po łyku zimnej wody do picia lub kostkę lodu do ssania , też natychmiast wzywamy pogotowie . Jeśli oparzenie zajmuje ponad jedną dziesiątą powierzchni ciała , to pacjenta życie jest zagrożone . Jest jedna zasada udzielania pierwszej pomocy , należy jak najszybciej schłodzić miejsce oparzenia pod zimną woda . Tyle mogę od siebie Ci maciej . wojdat powiedzieć na temat oparzeń , ale mam nadzieję , że zdobędziesz lekturę w której na ten temat więcej osiągniesz wiedzy . Łączę Pozdrowienia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/17 15:24 #1409 przez mmmm
Replied by mmmm on topic Odp.:Praca licencjacka
mam nadzieję że maciej.wojdat student III roku nie będzie miał problemów ze zrozumieniem jakże cennych informacji kolegi Tytusa i pomogą mu one w pisaniu pracy.

a tak na poważnie w \"Basic Trauma Life Support\" rozdział 16 poświęcony oparzeniom krótko zwięźle to co najważniejsze.
także w \"ABC postępowania w urazach\"pod redakcja Jakubaszki rozdz 23 \"Postępowanie w przypadku ciężkich oparzeń\"

mmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/17 15:31 #1410 przez GRZECHRAT
Replied by GRZECHRAT on topic Odp.:Praca licencjacka
Sie ma Tytus :) Ty piszesz jak poparzony :laugh:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/17 15:36 - 2008/10/17 15:47 #1411 przez maciej.wojdat
Replied by maciej.wojdat on topic Odp.:Praca licencjacka
Witam Tytus... i na wstępie dziękuje za szybką i obszerną odpowiedź na mój post-prośbę. informacje które mi podałeś spróbuje jakoś wykorzystać w mojej pracy a materiały w postaci książek już pewne posiadam... dzięki jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie.

mmmm napisał:

mam nadzieję że maciej.wojdat student III roku nie będzie miał problemów ze zrozumieniem jakże cennych informacji kolegi Tytusa i pomogą mu one w pisaniu pracy.

a tak na poważnie w \"Basic Trauma Life Support\" rozdział 16 poświęcony oparzeniom krótko zwięźle to co najważniejsze.
także w \"ABC postępowania w urazach\"pod redakcja Jakubaszki rozdz 23 \"Postępowanie w przypadku ciężkich oparzeń\"



dla sprostowania... student IVroku... tzn 7sem... na mojej uczelni rat med trwa 3.5roku. ale dziękuję za informacje. pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2008/10/18 17:57 #1413 przez Tytus
Replied by Tytus on topic Odp.:Praca licencjacka
Witam Cię GRZECHRAT , byłem poparzony nie jednokrotnie , ale zrozumiałem , że napisałeś mi to złośliwie . Nie ja powinienem odpisywać maciej. wojdat , ale inni zawodowi Ratownicy Medyczni . Przykro mi z tego powodu , że mój przyjaciel mnie w ten sposób potraktuje . Nie pisz czasem , że robisz sobie jaja , bo wiem kiedy żartujesz , a kiedy bierzesz sprawy na poważnie . Pozdrawiam wszystkich Ratowników Medycznych .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.178 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account