DYSKRYMINACJA

Więcej
2011/11/15 20:15 #7020 przez Bimber
Replied by Bimber on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Brawo dla tego Pana, rico 1st :) !!! ja dodam to co zawsze i tak będę do znudzenia; NIE BIJMY SIĘ MIĘDZY SOBĄ A WTEDY NIKT NIE BĘDZIE W STANIE NAS UDERZYĆ!!!!! pozdrawiam ;)

BimberBimberBimberBimber

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/16 14:09 #7021 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: DYSKRYMINACJA
W myśl twojej słusznej idei co robić z czarnymi owcami wśród nas,którzy nas ,,biją" sądząc że robią w ten sposób furorę(ale tylko w wąskim gronie)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/16 18:37 - 2011/11/16 18:41 #7022 przez Patryk
Replied by Patryk on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Nie zgodzę się z tym, że ratownicy po studium umieją lub nie dorównują ratownikom po studiach. Zależy od wykładowcy danego przedmiotu. Ja ze swoich umiejętności, jakie zdobyłem w szkole podczas 2 m-cznej nauki jestem bardzo zadowolony. Obecnie na SOR-ze traktują nas jak pielęgniarzy, a potrafimy znacznie więcej niż studenci 3 roku licencjatu, którzy do tej pory jeżdżą z pacjentami na badania, podczas gdy my robimy wiele podstawowych zabiegów medycznych oraz bawimy się w papierki (oczywiście pod stałym nadzorem) wspomagając ekipę miłych pielęgniarek i lekarzy. Wystarczy chcieć ;-) Teoria to nie wszystko. (Teoretycznie mamy demokrację, w praktyce mamy zupełnie inny obraz i tak jest wszędzie).

Argumentem wykształcenia posługują się ludzie słabi, nie mając nic więcej do powiedzenia. A bitwa na zadania może okazać się fiaskiem ze strony doświadczenia. Pozdrawiam!

Patryk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/11/16 18:40 - 2011/11/16 18:49 #7023 przez Bimber
Replied by Bimber on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Zajeździć ich (te czarne owce ) REGULAMINEM :evil: ! Zebrać "pozytywną" większość i zmiażdżyć wirusa.
Nie wolno dopuszczać zasady " lepszy mądrzejszy (licencjat) i gorszy głupszy (studium)" nawet w luźnej rozmowiena tak zwane śmiechy hihi,a wszyscy i tak jedziemy na tym samym wózku. W samym zalążku jeśli tylko pojawi sie namiastka dzielenia ludzi trzeba od razu ostro reagować by się nie rozwineło, jak ze wstrząsem ;)Zapobiegać nie leczyć ;) profilaktyka ;)

BimberBimberBimberBimber

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/23 19:35 #8046 przez Caroline
Replied by Caroline on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Zgadzam się z rico1st.

Niestety mamy podłe czasy. Sama zaczynam ratownictwo medyczne w szkole policealnej w tym roku. Stwierdziłam, że skoro są te same uprawnienia co mają ratownicy po licencjacie, to nie będę się ładować na studia. Tym bardziej, że inne mam za sobą a w policealnej w rok mniej uzyskam te same uprawnienia.

Poza tym w obecnych czasach Matura To Bzdura. Nie uczą samodzielnego myślenia. Ja z biologii byłam dobra, jeśli chodzi o tematykę związaną z człowiekiem. Gorzej było z roślinkami. Podeszłam do matury z biologii jako dodatkowy przedmiot (rozszerzony). Sprawdzałam wyniki, wychodziło na to, że powinnam mieć ponad 80% bo miałam poprawne odpowiedzi. A co wyszło? 28% bo odpowiedziałam dobrze, ale niezgodnie z kluczem odpowiedzi. Czyli czysta paranoja.

Kiedyś studia były dla "elity", nie było tak łatwo się na nie dostać. A teraz są niemalże dla każdego. Tak więc ta granica pomiędzy Ratownikiem Medycznym po licencjacie i po szkole policealnej się też zatarła. Ale zostały nam stare przyzwyczajenia wpajane przez starsze pokolenia. To też inni się wywyższają.

Łatwo olać brzydko mówiąc nie jest. Ale trzeba z tym jakoś żyć. Jak ja będę szła do pracy, raczej nie będę mówiła czy skończyłam szkołę policealną, czy studia. Na ki grom moim współpracownikom to? Ważne jak sobie radzę. Szef będzie wiedział i niech poza szefa to nie wypływa.

Niestety coraz częściej można spotkać się z taką dyskryminacją wśród ofert pracy... Czystym przykładem jest Warszawa, gdzie coraz więcej SORów jak szuka ratmedów, stawia w wymaganiach wykształcenie wyższe. Po szkołach policealnych zwyczajnie ratoli nie chcą.
Zainteresował mnie ten problem na tyle, że napisałam maila do pani mgr, z którą miałam zajęcia z prawa pracy na studiach. Ponieważ nie podoba mi się takie traktowanie sprawy i nie mam pewności czy to jest do końca zgodne z prawem, jeśli chodzi o takie wymagania wobec ratowników medycznych przy umowach o pracę skoro mają jedni i drudzy identyczne uprawnienia... Jeśli chodzi o kontraktowców- tutaj już nie mam zielonego pojęcia.
Pozdrawiam serdecznie

Karolina

P.S. Rico1st- kupę lat ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/08/25 20:11 #8060 przez ww61
Replied by ww61 on topic Odp: DYSKRYMINACJA
Wielka szkoda,że wzorami sprawdzonymi w krajach o krok z przodu w temacie ratownictwa pracodawcy nie zapraszają doświadczonych wykładowców by podnosić w ten sposób bezpłatnie poziom umiejętności i wiedzy tym średnim oraz nie wiadomo w jakim celu tym wyższym wykształceniem ratownikom,którzy są równo kompetentni w temacie wykonywania zawodu.Zapewniam,że podczas egzaminu sprawdzającego poziom wykształcenia nie odgrywa roli tak samo jeśli chodzi o wykonywanie zawodu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.160 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account