szycie ran

Więcej
2013/05/16 18:39 #9154 przez mlody5222
szycie ran was created by mlody5222
Witam, jestem tu nowy wiec dość zielony w tych sprawach, z tego co czytalem to ratownik medyczny może szyć rany pod nadzorem lekarza. I tu sie rodzi moje pytanie czy w waszej karierze mieliście możliwość lub praktyke w zszywaniu ran ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/16 20:37 #9155 przez shire
Replied by shire on topic Odp: szycie ran
Bzdura.
Nie wiem gdzie to czytałeś, ale autor tej wypowiedzi musiał w tym momencie cierpieć, na co najmniej pomroczność jasną.
Ratownik medyczny nie ma uprawnień by zszywać rany. Nawet pod nadzorem lekarza.

Ratownikiem się nie bywa, ratownikiem się jest!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/16 20:52 - 2013/05/16 21:00 #9156 przez mlody5222
Replied by mlody5222 on topic Odp: szycie ran
No dokładniej to czytałem o tym na stronie ministerstwa zdrowia www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=q491&ms=383...&mt=&my=509&ma=07580 "Asystowanie przy drobnych zabiegach chirurgicznych (zszywanie ran, zakładanie drenów) i innych procedurach medycznych."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/16 21:47 #9157 przez kandek
Replied by kandek on topic Odp: szycie ran
Znaczy tyle że możesz podawać gaziki;P

A tak serio to czemu nie - jak ktoś ma ochotę to niech szyje pod nadzorem.

podpis tymczasowy który ma minimum 20 znaków

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/17 18:25 #9158 przez yasiu_s
Replied by yasiu_s on topic Odp: szycie ran
Pracując na SORze przez półtora roku naszyłem się sporo i to wielokrotnie bez osobistego nadzoru lekarza. Ale i tak wszystko na siebie bierze lekarz, bo to on ma obowiązek zszyć ranę i nikt go nie może w tym zastąpić - my wedle naszych uprawnień możemy tylko asystować czyli aseptycznie podawać narzędzia czy gaziki i wykonywać inne polecenia lekarza szyjącego. Również znieczulenia nasiękowego nie możemy podawać, gdyż lidokaina która znajduje się w naszym wykazie jest 5% a znieczula się najczęściej 1% ew. 2%.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/18 07:11 #9432 przez Bartas
Replied by Bartas on topic Odp: szycie ran
Jak wiemy panowie i panie z wiejskiej nie umozliwili nam samodzielnie szyc ... jednakze, chyba kazdy sie ze mna zgodzi, ze jest to praktyka powszechna na sorach ... oczywiscie w bardzo duzej mierze zalezy od ekip wspolpracujacych, musi byc zaufanie w zespole wtedy lekarze pozwalaja szyc drobne rany. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.159 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account