Szkolenia

Więcej
2009/06/28 11:17 #2222 przez ricko1st
Szkolenia was created by ricko1st
Witam Wszystkich !
W wielu forach ratowniczych przewija się wątek punktów edukacyjnych i szkoleń dla Rat-Medów.
Ponieważ instytucji szkoleniowych w naszym kraju jest "jak grzybów po deszczu" proponuję abyśmy tym miejscu podzielili się swoimi opiniami odnośnie już
odbytych szkoleń:temat i rodzaj szkolenia,jego cena,kto był organizatorem,ilość punktów edukacyjnych i na koniec wystawmy prowadzącym taką naszą "szkolną ocenę" w skali od 1-6.
Myślę,że taki swoisty "ranking" pomoże innym Ratownikom Medycznym dobór interesującego ich kursu.
Pozdrawiam.

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/07/10 13:50 #2246 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic O:Szkolenia
Witam,

Bardzo dobry pomysł!!! Myślę, że na tą chwilę większość ratowników nie zamartwia się punktami edukacyjnymi bo zostało jeszcze trochę czasu i odkłada się ten temat na później. Jednak część już pewnie gdzieś pierwsze swoje punkty zdobyła, dlatego warto się podzielić wrażeniami. Jeżeli byliście zadowolenie z usług danego ośrodka szkoleniowego podajcie namiary krótką ocenę a z czasem stworzy się z tego obiektywną listę rankingową. Wtedy jak już przyjdzie skorzystać z czyjeś oferty będzie nam wszystkim łatwiej. Tak jak wspomniał ricko1st wystawmy ocenę ;)

Pozdrawiam


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/08/03 16:12 #2291 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic O:Szkolenia
Witam!
Jednak muszę być pierwszym,który wystawi cenzurkę za przeprowadzone szkolenie, czyżby nikt z Ratowników nie szkolił się pomimo ustawowego obowiązku?
No,ale do rzeczy.
Ostatnio brałem udział w szkoleniu z zakresu PHTLS* zorganizowanym przez firmę REAGO.
Szkolenie przeprowadzone w bardzo interesujący i profesjonalny sposób, wykorzystane metody pozwoliły na inne spojrzenie ratowników na pacjenta poszkodowanego w wypadku.
Ocena: celująca
Dzięki, pozdrawiam
* Postępowanie Przedszpitalne z Pacjentem Urazowym

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/13 05:13 #3156 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic O:Szkolenia
Witam!
Widzę, że "nasi" Ratownicy Medyczni nie są zbyt chętni do podzielenia się informacjami odnośnie odbytych kursów i szkoleń.
Czyżby ich nie robili ?!
Ponownie więc zabiorę głos w temacie.
10.04. we Wrocławiu odbyły się pierwsze Warsztaty z zakresu Ratownictwa Taktycznego dla Ratowników Medycznych " z cywila " zorganizowane przez wspominana już przeze mnie Firmę " REAGO".
Był to kurs komercyjny więc na udział w szkoleniu decydowali się ludzie wyjątkowo zainteresowani tym tematem.
Zajęcia prowadzone były w sposób bardzo atrakcyjny, np. strzelanie z broni palnej ( GLOCK 17, karabinek BERYL ),oraz zapoznanie uczestników z ubiorem pirotechników ( EOD 7).
Udział w zajęciach przybliżył nam problem udzielania pomocy medycznej w skrajnych sytuacjach tzw pola walki siłom policyjnym czy wojskowym.
Poznaliśmy całą gamę taktycznych środków opatrunkowych włącznie z opatrunkami hemostatycznymi, zastosowanie opasek uciskowych i wiele innych sposobów opatrywania ran, w tym ran postrzałowych.
Kurs mogę z całą stanowczością ocenić na 6!
Zdjęcia z zajęć zamieszczę wkrótce w Naszej Galerii.
Pozdrawiam!

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/13 10:04 #3161 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Szkolenia
Jestem pewien, że ratownicy szkolą się i zdobywają przy okazji punkty edukacyjne. W dniu jutrzejszym nasze koleżanki i koledzy rozpoczynają drugą część kursu doskonalącego dla ratowników medycznych. Oby zdobyte punkty były efektem zdobytej i utrwalonej wiedzy oraz umiejętności!
Ja osobiście ten kurs mam już za sobą. Przeprowadzony on był przez Centrum Doskonalenia Zawodowego Kadr Medycznych. Uczestniczyłem także w kursie zaawansowanych zabiegów resuscytacujnych u dzieci oraz postępowania w przypadku wypadków masowych i katastrof organizowanych przez CDZKM i z czystym sumieniem mogę polecić ten ośrodek szkoleniowy jako godny zaufania. Ocena jak najbardziej pozytywna!!!

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/30 16:29 #3195 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic O:Szkolenia
Witam!
Niestety " z przyczyn taktycznych " i na prośbę organizatora szkolenia zdjęć nie zamieszczę.
Ewentualne szczegóły mogę podać na PW.
Pozdrawiam i gorąco polecam szkolenia w " REAGO "

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.183 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account