– Jest obszar, w którym możemy spróbować tę sytuację zmienić i polepszyć – mówił wojewoda Władysław Dajczak po spotkaniu z samorządowcami z powiatu.
W spotkaniu oprócz wojewody udział ze strony lubuskiego urzędu Wojewódzkiego wziął wojewódzki konsultant ratownictwa medycznego Andrzej Szmit oraz dyrektor Biura Wojewody Waldemar Gredka.
– Jest to decyzja zależna od wojewody, konsultanta ratownictwa medycznego oraz dyrektora NFZ – mówił wojewoda o ewentualnej lokalizacji karetki obsługującej gminy Wymiarki, Iłowa, Gozdnica, Przewóz. – Z pewnością weźmiemy pod uwagę odczucia mieszkańców powiatu. Umówiliśmy się z dr. Szmitem oraz dyrektorem Piotrem Bromberem z Narodowego Funduszu Zdrowia, że tematem współpracy zajmiemy się w możliwie krótkim czasie.
Czytaj więcej: lubuskie.uw.gov.pl
