Jak informuje Radio Olsztyn, karetki i wozy strażackie będą stacjonować na olsztyńskim osiedlu Jaroty. Przy ulicy Witosa ma powstać nowa siedziba Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.
W bazie wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego przy ul. Pstrowskiego stacjonują 4 zespoły ratowników: dwa specjalistyczne i dwa podstawowe. Połowa z nich niedługo ma być przeniesiona do nowej siedziby, której budowa zaplanowana jest na Jarotach.
- To bardzo przemyślana lokalizacja, bo Jaroty są dzielnicą, która rozwija się bardzo prężnie – mówił wojewoda, Marian Podziewski.
Jak twierdzi Marek Myszkowski, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie, dzięki nowej bazie będzie można jeszcze szybciej dojeżdżać do pacjentów. Nową siedzibę ratownicy będą dzielić ze strażakami, podobnie jak tę przy ulicy Niepodległości.
Źródło: ro.com.pl
