Ratuj i jedź

Więcej
2009/11/10 08:06 #2519 przez sosna
Replied by sosna on topic O:Ratuj i jedź
hmm... jeśli mogę:
- wg. mnie, gadanie typu " jak reanimować pacjenta, kiedy jeden z ratowników musi trzymać ręce na kole..." to wyłącznie populistyczne pierdoły.
Bo Kto z Was prowadził rko jadąc?! (nawet w zespole 4 os.). Jeżeli konieczna jest pomoc "drugiego", zatrzymuje karetę na awaryjnych, gdzieś z boku i przesiada się do przedziału medycznego.
W razie czego wzywamy pomoc.
Mówi się..."do najbliższej stacji 30km, drugi zespół przyjedzie za xx czasu..." - Panie i panowie, pamiętajmy, o czymś takim jak KSRG, wzywacie na pomoc najbliższą jednostkę psp, czy osp, i ta pomaga Wam np. przy rko, do przyjazdu drugiego zespołu.
Nie mówię, aby tworzyć wyłącznie zespoły dwu-osobowe, bo oczywiste, że nie do wszystkiego się nadają...ale w stacjach gdzie jest kilka zespołów, takowe tez powinny funkcjonować.
A swoją drogą... chyba wolałbym pracować we dwóch z RATOWNIKIEM kierowcą, niż we trzech z RATOWNIKIEM i KIEROWCĄ- ratownikiem, przekwalifikowanym na siłę, który przy nzk, bierze w łapy defibrylator i zastanawia się jak go włączyć... (autentyk).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/10 18:49 #2521 przez Tytus
Replied by Tytus on topic O:Ratuj i jedź
Witam Wszystkich .
Coś mnie się wydaje , że zrobił się straszny rozgardiasz na temat ,, RATUJ I JEDŹ " .
Drodzy Ratownicy Medyczni , nie chcę być złośliwy , ale od kiedy przy NZK jadąc we dwie osoby przystępujesz do resuscytacji !!! , patrz ,, RATUJ I JEDŹ " , już sam tytuł tego artykułu jest błędny .
Sprawa druga , czy zawsze kiedy jedziecie we dwóch Ratowników , zawsze dajecie sobie radę chociażby w przenoszeniu pacjenta ? .
Po trzecie , mając 3-4 lata do emerytury nie upoważnia jeszcze do ochrony przedemerytalnej (2 lata ) .
Po czwarte , czy zdajecie sobie sprawę z tego jak jest przykro , gdy przepracowało się 30 parę lat w pogotowiu i nagle pracodawca zwalnia z pracy , bez uzyskania emerytury ? .
Po piąte , wstyd mi za tych którzy żerują ekonomicznie na tych , którzy mogli by być waszymi ojcami i nauczycielami .
Po szóste , jest nie ładnie żyrować na ludziach przed emeryturą , którzy nie ukończyli szkoły RM , że gdyby ich nie było ? , to co ? zarobił byś więcej o 20 złotych .
Wstyd mi za takich kolegów .
Poza tym , ludzie którzy nie poszli do szkoły Ratownictwa medycznego uważali , że nie opłaca się edukować , ponieważ ukończyli by szkołę , a dyplom musieli by zabrać do domu .
I o czym my tu dyskutujemy .
Myślałem , że jesteśmy solidarni wobec siebie , ale jak zauważyłem , to jeden drugiemu wbiłby nóż w plecy , za cenę pracy .
Taka jest Szanowni Ratownicy Medyczni prawda .
Tyle mam do powiedzenia w tej kwestii .
Ricko1st , POPIERAM CIĘ W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI TEGO TEMATU .
POZDRAWIAM WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW TEJ PIĘKNEJ STRONKI .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/12 07:20 #2531 przez ricko1st
Replied by ricko1st on topic O:Ratuj i jedź
Witam!
Tak to już bywa, że " Młode Wilczki" najchętniej wszystko robiliby sami.
W wypowiedzi " Tytusa " jest dużo sarkazmu, ale muszę z nią się zgodzić.
Tak...Kombinujemy jak lepiej zintegrować to Nasze Ratownicze środowisko, a cały czas "wbijamy sobie nóż w plecy" bo ten czy inny zarobi 5,10 czy 20 złotych więcej.
Niestety tak dzieje się wszędzie.
i jak tu się integrować?
Smutne to.:-(
Tytus witam Cię i cieszę,że wróciłeś do Nas!

Najlepsi niech będą przygotowani na najgorsze !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/19 19:19 #2594 przez Tytus
Replied by Tytus on topic O:Ratuj i jedź
Witam Cię Koral351 ,
O co Ci chodzi w Twoim Poście , że na transportówkach może jeździć dwóch , a nie w ratownictwie ? , co miałeś na myśli ? .
Przecież karetka ,, P " , jest dwuosobową typową transportówką z zabezpieczeniem medycznym , przez dwóch Ratowników Medycznych .
Proszę Cię o drążenie dalej tematu , bo to co napisałeś jest dla mnie niejasne .
Napisz też ile pracujesz w Ratownictwie Medycznym .
Dziękuję i Pozdrawiam Ciebie jak również wszystkich użytkowników .
koral351 , TYGRYSEK DLA CIEBIE .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/20 06:03 #2595 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic O:Ratuj i jedź
Witam wszystkich :)

Tytus nie mogę się zgodzić z Twoją opinią:

Przecież karetka ,, P " , jest dwuosobową typową transportówką z zabezpieczeniem medycznym , przez dwóch Ratowników Medycznych .


Transportówka to transportówka. Formalnie karetka P to zespół podstawowy z min. dwoma ratownikami na pokładzie której celem jest podobnie jak w przypadku karetki S prowadzenie czynności ratujących życie w stanach nagłego zagrożenie życia. Także nie jest to typowa transportówka.

Nieformalnie często pełni rolę transportówki z powodu wyjazdów do tzw. "złamanego paznokcia" lub do pacjenta do którego powinien pojechać lek. POZ .... :(

Tytus transportówka dla Ciebie: :P :P :P :P
http://www.wfp.pl/thumbfixed.php?plik=artykuly-zdjecia-02/27680-kar.3.jpg&x=170&y=125

Pozdrawiam


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2009/11/20 10:43 #2596 przez Tytus
Replied by Tytus on topic O:Ratuj i jedź
Witam Cię Piotruś ,
po części zgadzam się z Tobą Piotruś , w Posterunkach Medycznych tak może być , że ,, P " zastępuje ,, S " , ale w stacjach do zagrożeń życia wysyłana jest karetka ,, S " , natomiast karetka ,, T " wydaje się mnie , że jest zwykłą przewozówką gdzie mogą jeździć kierowcy , którzy mają już nie długo do emerytury , a nie kończyli szkół Rat-Med .
Bardzo prosiłbym , aby w tej kwestii wypowiedzieli się również użytkownicy tej stronki .
Piotruś ,
Pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.285 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account