Kobieta ratownikiem medycznym

Więcej
2010/04/11 13:49 #3153 przez mamaj
Replied by mamaj on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
przeczytałam prawie wszystkie te posty i jest mi bardzo przykro.z wszystkich tych wypowiedzi wynika:
a. kobieta jest za słaba fizycznie
b.praca w karetce polega na noszeniu ciężarów
c.kobieta jedynie na SOR
d.ale i tak to wszystko nieważne bo kobiet nie przyjmują
Od dawna marzę by pracować jako RM ,zbieram kasę żeby stać mnie było na szkołę ale nie stać mnie na to żeby nie mieć później pracy, mam rodzinę na utrzymaniu.Czuję jak moje marzenia rozsypują się jak domek z kart...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/13 05:53 #3157 przez hilaria
Replied by hilaria on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
MAMAJ marzenia się spełniają jeśli dążysz do ich realizacji! Ja jestem kobietą i od 4 lat pracuję w zespołach wyjazdowych, niecały rok po skończeniu studium dostałam pracę!
Bardzo się o nią starałam ( bez znajomości) i w końcu dano mi szansę!

..............Pozdrawiam Anna..............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/13 07:39 #3160 przez mamaj
Replied by mamaj on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
dzięki Hilaria zastanawiam się czy miejsce , w którym mieszkasz ma tez wpływ na to czy jest praca , nie chcę być ciężarem dla zespołu ale myślę, że przy odrobinie dobrych chęci ważniejsze będzie, że jestem RM niż to, że jestem kobietą

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/04/13 10:12 #3162 przez marcin1975rm
Replied by marcin1975rm on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
Najważniejsze jest przekonanie, że ratownictwo medyczne to jest właśnie to, co chcesz w życiu robić! Powodzenia B)

Wirtualnej intubacji zdecydowane nie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/05/02 15:18 #3197 przez Matrioshka
Replied by Matrioshka on topic O: Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
Ciekawy temat :laugh: Ja mam też ten problem, a zaczął mi się pojawiać na zajęciach, szkoleniach, pokazach (ah te niedowierzanie w męskich oczach :woohoo: ) . Ale grunt to być pewnym, że to się chce robić w życiu, a potem chcąc nie chcąc zaczniemy udowadniać, że nie jesteśmy gorsze. Mi osobiście sprawia to radochę, wychowywałam się z facetami, to wiem, jak faceta (nie generalizuję tutaj!) w przedbiegach zgasić. Ale najważniejsze jest to, byśmy same se nie odpuszczały, szkoliły się, no a siłę na siłowni można zdobyć ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2010/05/24 13:27 #3237 przez Tytus
Replied by Tytus on topic O: Odp.:Kobieta ratownikiem medycznym
WITAM WSZYSTKICH RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH JAK RÓWNIEŻ UŻYTKOWNIKÓW TEJ STRONKI .
Matrioshka , bardzo Cię cenię za to , co chcesz w życiu robić , ale dziewczyno , ,, zgasić " faceta , nie jest takie proste !!! . Każdej z Was tylko może się tak wydawać , praca jest pracą i nie ma , że boli .
Jasne , że jeden drugiemu musi w karetce pomóc bo jest to praca zespołowa , ale nie za bardzo w noszeniu pacjentów na krzesełku kardiologicznym , czy też na noszach , jeśli jest taka potrzeba . Na siłownię nie licz , że nabierzesz tyle siły , że dasz sobie radę .
Z całym szacunkiem dla Kobiet ratowników , ale nie przesadzajcie z tym dźwiganiem , są sytuacje gdzie facet ma problemy ze zniesieniem pacjenta na krzesełku , czy noszach .
Nie będę dyskutował już w tej kwestii , bo przeżyłem już horror gdzie pomagał nam rosły facet znieść na noszach swoją własną Mamę i o mało co nie trafiłem do kryminału , facet był tak potężny , ale za razem słaby .
Pozdrawiam Wszystkich Bardzo Serdecznie .
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.405 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account