Kobieta ratownikiem medycznym

Więcej
2011/08/29 13:46 #6647 przez Darth Vader
Replied by Darth Vader on topic Odp: Kobieta ratownikiem medycznym

Czemu akurat ratownictwo...

Ratownik medyczny, to brzmi dumnie!!!

Ciemna strona ratownictwa medycznego
Bez turbo (ze specjalną dedykacją dla ww61)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/29 14:11 #6651 przez Pola
Replied by Pola on topic Odp: Kobieta ratownikiem medycznym

Czemu akurat ratownictwo...

Ratownik medyczny, to brzmi dumnie!!!

ale nie chodzi o to, że brzmi dumnie..
to akurat ma najmniej wspolnego z tym czemu chce pracowac w tym zawodzie..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/29 17:25 #6657 przez semiko
Replied by semiko on topic Odp: Kobieta ratownikiem medycznym
Osobiście baaaaaaaardzo chciałam być ratowniczką....realnie jednak podeszłam do sprawy. Obecnie jestem po pielęgniarstwie - pracuję na bloku (uczę się intubacji itp., nauki szeroko pojęte - zdobywam doświadczenie). Po zrobieniu kursu Anestezjologii i Intensywnej Terapii mogę pracować w pogotowiu, oddziały ratownicze itp. na kontrakt, etat lub zlecenie.
U nas są po kursie Pielęgniarstwo Ratunkowe - świetnie sobie radzą - pracują na bloku oraz na karetkach.

Pielęgniarstwo nie jest takie złe dla kobiet :)

Polecam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/29 19:21 #6659 przez Pola
Replied by Pola on topic Odp: Kobieta ratownikiem medycznym
pielęgniarstwo zdecydowanie nie jest dla mnie ;)
nie wyobrazam sobie siebie w tym zawodzie "nie czuje " tego po prostu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/29 22:06 #6662 przez kamila112
Replied by kamila112 on topic Odp: Kobieta ratownikiem medycznym
Zgadzam się z Tobą Pola.Jak coś się czuje,że to jest właśnie to,to wszystko inne jest nieważne.Spełniaj swoje marzenia a na pewno bedziesz szczęśliwa.Jak będziesz szczęśliwa to łatwiej znajdziesz pracę a jak znajdziesz pracę to będziesz robiła to co lubisz.A najważniejsze jest to,żeby robić to co się lubi i mieć jeszcze za to pieniądze.Pozdrawiam serdecznie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Pola

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • karolcia109
  • karolcia109 Avatar
  • Gość
  • Gość
2011/08/30 07:11 - 2011/08/30 07:27 #6665 przez karolcia109
Replied by karolcia109 on topic Odp: Kobieta ratownikiem medycznym

pielęgniarstwo zdecydowanie nie jest dla mnie
nie wyobrazam sobie siebie w tym zawodzie "nie czuje " tego po prostu

Zgadzam się z Tobą Pola.Jak coś się czuje,że to jest właśnie to,to wszystko inne jest nieważne.Spełniaj swoje marzenia a na pewno bedziesz szczęśliwa.Jak będziesz szczęśliwa to łatwiej znajdziesz pracę a jak znajdziesz pracę to będziesz robiła to co lubisz.A najważniejsze jest to,żeby robić to co się lubi i mieć jeszcze za to pieniądze.Pozdrawiam serdecznie


Witam,
Jeszcze parę lat temu miałam takie same myślenie jak Wy. W głowie tylko jedno aby spełniło się moje marzenie. I co z tego mam?? Dyplom w ręku a praca??? Napisane kilkanaście podań o pracę wykonanych masę telefonów w sprawie pracy. Marzenia rozwieją się z dniem kiedy po roku od zdania dyplomu uświadomisz sobie, że nie ma pracy dla Ciebie. Co wtedy czujesz złość rozgorycznie. Pola jak byś czytała uważnie cały wątek to byś wiedziała że już nie jedna tutaj z dziewczyn miała marzenia i z tych marzeń o pracy jako ratownik zostały tylko marzenia. Nawet nasza " stara gwardia":silly: Huda, Ania82 mogą napisać jak to jest z pracą w dzisiejszych czasach. Dziwi mnie fakt że tak bardzo opierają się dziewczyny przed pielęgniarstwem, przecież większe szanse na pracę większe możliwości.Kończy się kurs i też można jeździć w karetce. Dlatego warto 100 razy zastanowić się przed wyborem szkoły by później nie być rozgoryczonym.

Osobiście baaaaaaaardzo chciałam być ratowniczką....realnie jednak podeszłam do sprawy. Obecnie jestem po pielęgniarstwie - pracuję na bloku (uczę się intubacji itp., nauki szeroko pojęte - zdobywam doświadczenie). Po zrobieniu kursu Anestezjologii i Intensywnej Terapii mogę pracować w pogotowiu, oddziały ratownicze itp. na kontrakt, etat lub zlecenie.
U nas są po kursie Pielęgniarstwo Ratunkowe - świetnie sobie radzą - pracują na bloku oraz na karetkach.

Pielęgniarstwo nie jest takie złe dla kobiet

Polecam


I tutaj zgadzam się z Tobą semiko Gdybym mogła cofnąć czas wybrała bym teraz pielęgniarstwo bo z tych marzeń pozostaje tylko niesmak. Nie ma co się oszukiwać dla kobiet po ratownictwie nie ma pracy. Dlatego Pola pomyśl zanim ty skończysz szkołę jedną a później drugą to szkoły wypuszczą już setki nowych ratowników. Nie wiem dlaczego piszesz, że pielęgniarstwo nie jest dla Ciebie przecież one też jeżdżą w karetkach;) Powiedz co to za różnica pod jakim szyldem bedziesz jeździła??? Ważne chyba, żebyś miała pracę:whistle:

Pozdrawiam karolcia109

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.257 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account