Kobieta ratownikiem medycznym

Więcej
2010/10/23 23:45 #4363 przez Gabi
Replied by Gabi on topic O:Kobieta ratownikiem medycznym
Kobiety niestety są dyskryminowane w tym zawodzie. To przykre ale tak jest :( Dobre miejsce zamieszkania to połowa sukcesu:)

Ludzkie życie to dar, którego nie mamy prawa odbierać... :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/28 16:55 - 2011/08/28 22:05 #6621 przez Pola
Replied by Pola on topic Kobieta ratownikiem medycznym
Witam. Od jakiegoś czasu dośc pilnie przeglądam wątki na forach dotyczące dyskryminacji kobiet w tym zawodzie.
Sama po tegorocznej maturze chce rozpocząc studia na tym właśnie kierunku, nie widzę siebie w innym zawodzie, ale fakt dyskryminacji wywołuje we mnie mieszane uczucia.
Dlatego interesują mnie realnia jakie panują na Waszych oddzialach ratunkowych w związku z w.w tematem.


Pozdrawiam Paulina

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/28 21:34 - 2011/08/28 22:05 #6626 przez sox
Replied by sox on topic Odp: Kobieta ratownikiem medycznym
Z tego co wiem to był spory temat na tym forum odnośnie pań ratowniczek. Sytuacja chyba się nie zmieniła nadal większość ratowników pracujących w pogotowiu to faceci ale oczywiście panie też pracują i w niczym nie ustępują panom. Jako kobieta po Ratownictwie Medycznym łatwiej znajdziesz prace na oddziale ratunkowym czy w szpitalu niż w pogotowiu aczkolwiek praca w pogotowiu dla pań też się trafia.

Pozdrawiam i zachęcam do wybrania tego kierunku.

Człowiek który raz kogoś uratuje to bohater, człowiek który ratuje ludzi codziennie to ratownik medyczny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/28 21:44 - 2011/08/28 22:05 #6627 przez Bizon301
Replied by Bizon301 on topic Odp: Kobieta ratownikiem medycznym
Nie wyobrażam sobie tego zawodu bez kobiet. Czasami są sytuacje gdzie tylko one potrafią prawidłowo zadziałać. Nie spotkałem się nigdy z jawną dyskryminacją. Są po prostu miejsca, gdzie filigranowa dziewczynka raczej się nie sprawdzi. Tu można wrzucić sztandarowy przykład ze 100kg poszkodowanym. Nie widzę SOR-u z wyłącznie męską obsadą.
Tak na marginesie... Czemu akurat ratownictwo? Może lepiej pielęgniarstwo?

"W Tybecie mówimy, że wiele różnych chorób można wyleczyć jednym lekarstwem miłością i współczuciem. Są one pierwotnym źródłem ludzkiego szczęścia i ich potrzeba leży w samej istocie naszej egzystencji."
XIV Dalajlama
Bo czasem wystarczy wysłuchać...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/28 22:14 - 2011/08/28 22:15 #6633 przez dyspozytor
Replied by dyspozytor on topic Odp: Kobieta ratownikiem medycznym
Witam,

Proszę dokładnie wczytywać się w treści forum (!!). Temat kobiet w ratownictwie medycznym pojawił się już 17/07/2008 roku i jest chyba jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów na naszym forum. Proszę wczytać się dokładnie w treść postów począwszy od: ratownik-med.pl/index.php/forum/2-ratown...ikiem-medycznym.html początku :)

Może się mylę, ale chyba w ostatnim czasie niewiele zmieniło się w tym temacie :unsure:. Dlatego nie warto zakładać oddzielnego nowego tematu a tym samym powielać posty. Osobiście, również polecam PIELĘGNIARSTWO w finale ratunkowe. Naprawdę obierając tą ścieżkę edukacji Panie mają większe pole manewru jeżeli chodzi o zatrudnienie. Oczywiście Ratownik Medyczny brzmi fajniej :huh: (??) Jednak samo brzmienie nic nie daje ...

Pozdrawiam


Zachodniopomorskie Ratownictwo Medyczne
Wiktoria Julia
Plik załącznika:

www.ratownik-med.pl
www.eskumed.pl
www.karetki.ratownik-med.pl
www.sklep.ratownik-med.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2011/08/29 12:46 - 2011/08/29 12:54 #6646 przez Pola
Replied by Pola on topic Odp: Kobieta ratownikiem medycznym
przegladałam wczesniejsze tematy ale jakos musialam przegapic ;) chociaz sama sie dziwie temu, że nie zauwazyłam :)


Czemu akurat ratownictwo w sumie nie umiem odpowiedziec na to pytanie, jest to po prostu moim marzeniem i nie wyobrazam sobie siebie w roli pielęgniarki chociażby ratunkowej czy systemowej. Prace w tym zawodzie uwazam za swoje powolanie i tak na prawde tego nie da sie zmienić, wiem ze "dusila bym sie" pracujac w jakim kolwiek innym zawodzie A brzmienie tak na prawde nie ma dla mnie znaczenia bo nie o to tutaj chodzi. Od zawsze interesowały mnie zespoły wyjazdowe, a w mojej miejscowości niby w zespołach wyjazdowych pracują równiez kobiety, ale jeżeli nie uda mi sie pracowac własnie w tych zespołach praca na oddziale ratunkowym itp bedzie dla mnie takim samym spełnieniem siebie jak praca w zespołach wyjazdowych :)


a filigranowa dziewczynka raczej tez siebie nazwac nie moge ;) tym bardziej ze mam wiecej siły niz niektórzy moi koledzy ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Ania82ricko1stmangus
Czas generowania strony: 0.311 s.

Ostatnie posty Forum Ratownik-med.pl

    • arekpawel3 Avatar
    • Opinie na temat nowego kierunku studiów podyplomow...
    • Witajcie,prowadzę obecnie projekt badawczy, którego celem jest określić zapotrzebowanie na nowy kierunek studiów- fizjolog sportowy. Uczelnia poprosiła o zebranie wypowiedzi także od ratowników medycznych. Otóż ratownicy posiadają wiedzę nt fizjologii organizmu, a być może w tym gronie są osoby interesujące się sportem lub chcące pogłębiać wiedzę w tym zakresie.W związku z tym zwracam się z prośbą o podzielenie się...
    • W Edukacja, doskonalenie zawodowe / Uczelnie medyczne
    • 2023/12/05 09:41
    • ladybird23 Avatar
    • uprawnienia
    • Witam, mam pytanie dotyczące uprawnień. Otóż, jeśli ktoś skończył ratownictwo ponad 13 lat temu, nigdy nie pracował w zawodzie ratownika, zmienił zupełnie branżę, nie przechodził żadnych przeszkoleń w temacie ratownictwa itd to czy może np prowadzić kursy pierwszej pomocy, zabezpieczać imorezy jako ratownik? Będąc na etacie w zupełnie innej branży i nie mając zatrudnienia w żadnej placówce zdrowia itd
    • W Państwowe Ratownictwo Medyczne / Dyskusja ogólna (PRM)
    • 2023/10/30 12:39
    • Macias Avatar
    • Ratownik nie aktywny zawodowo
    • Podepnę się pod temat. Uzyskałem prawo do wykonywania zawodu w 2015 roku i od tamtej pory czynnie nie pracowałem w zawodzie za wyjątkiem pandemii, gdzie pobierałem próbki od pacjentów w mobilnym zespole. Teraz zastanawiam się nad powrotem do zawodu. Jak ugryźć temat? Czytałem, że potrzebny jest kurs trwający 6 miesięcy. Wiecie może jak ugryźć temat? 
    • W Ratownictwo Medyczne / Kwalifikowana PP, Pierwsza Pomoc
    • 2023/10/13 21:31
    • MichałS97 Avatar
    • Staż na bloku ?
    • Witam Myślałem ostatnio nad miejsce w którym moglbym się porządnie nauczyć intubacji. Stąd pytanie czy ma ktoś doświadczenie w pracy/stażu na bloku? Czy jest to wogóle możliwe dla rm ? Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • W Medycyna Ratunkowa / Medyczne czynności ratunkowe
    • 2023/09/17 21:29

Więcej tematów »

 

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account